Kodulehe haldamine

WordPressi sisuhalduse kasutamine

Kodulehe haldamine WordPressi sisuhaldusega.

Uute kasutajate lisamine ja enda parooli muutmine valiku alt “Kasutajad” Kui soovid lisada kasutaja, kellel on õigus teha kõiki seadeid siis vali rolliks “Haldur”

1. Olemasolevate lehtede muutmine

Vali halduses valik “Lehed” kliki sellel ning vali nimekirjast soovitud leht pealkirja järgi ning kliki antud pealkirjal. Avaleht on pealkirjaga: Transport

Seal saad lisada ja muuta teksti, lisada linke, muuta tähesuurusi ja värve ja teha paljusid teisi seadeid. Pildi ja tekstifailide lisamiseks vali valikuterealt „Lisa meediafail“ ning laadi soovitu üles ning salvesta.

1.2 Uute lehtede tegemine

Uue lehe tegemiseks vali „Lehed“ „Lisa uus“ ja salvestamiseks „Avalda“ Lehti on võimalik muuta visuaalredaktoris ( kasuta tavaliselt seda ) või “Tekst” kujul ehk html koodis ehk vaata alati, et oleks soovitud valik valikuterea üleval paremal.

Lehtedel on erinevad kuvamistüübid, näiteks küljepaaniga ( “Vaikimisi mall” ) või täislaiuses “Full-width template”. Igat lehte saad kuvada vastavalt soovile. Paremal küljepaanis näed valikult “Lehe omadused” “Mall”

Kasutades “Vaikimisi malli” saad küljepaanile lisada soovitud moodulid. Mooduleid saad lisada “Välimus” “Moodulid” tirides vasakult soovitud mooduli asukohta “Defaultsidebar” ning salvestades.

NB! Uusi lehti tehes pead määrama ka millist infot seal lisaks näitab (vaikimisi näitab kõiki lisasid nagu piltide ikoone, kasutajate arvamusi, slaiderit jms). Kui ei soovi näidata tee linnuke kasti “No”

1.3 Teksti kujundamine

Tähesuuruste, värvi jms muutmiseks tee soovitud tekst aktiivseks ning tee soovitud muudatused.

1.4 Lehtede optimeerimine

Lehtede all näed valikut „Wordpress SEO by Yoast“ sealt lisa alati igale lehele pealkiri ( SEO Title ) ja kirjeldus ( Meta Description ). programm teeb seda ka automaatselt, kuid muuda tekst võimalikult relevantseks ehk kirjeldusse kirjuta lühidalt millest see konkreetne leht on ning koosta selline tekst, mis inimestes tekitas huvi ning nad klikiks nähes Googles pealkirja ja kirjeldust. See on vajalik otsingumootorites nagu Google otsingutulemustes kõrge koha saavutamiseks ( tehtud näitena sel lehel: pealkirjas on sees märksõna ning samuti kirjelduses )

1.5. Menüüde lisamine ja muutmine

Kui soovid horisontaalreal olevaid menüüsid või nende järjekorda muuta siis vali „Välimus“ „Menüüd“ ning ülevalt vali, millist menüüd soovid muuta. Soovides lisada lehti menüüsse siis vali valiku alt “Lehed” soovitud leht ning tiri paremale poole teiste menüüde juurde. Menüülinkidel klikkides saad pealkirju muuta ja kustutada. Samuti asukohta vahetada lihtsalt tirides soovitud asukohta. Määrata tuleb ka milliseid menüüsid mis asukohas kuvada. Selleks ava “Asukohtade haldamine” ning vali soovitud asukohad (päises ning all jaluses).

1.6 Piltide lisamine meedia kataloogi

(vajalik kui soovid hoida pilte kodulehe kataloogis ). Vali „Meedia“ „Lisa uus“ ning laadi üles soovitud pilt arvutist ja salvesta

1.7 Avalehe muutmine

Vali „Lehed“ sealt leht pealkirjaga “Transport“ ja näed teksti ja koodi, tee soovitud muudatused ja “Uuenda”

1.8 Hinnapäringuvormi ja kontaktivormi seaded

Vormide muutmiseks ava “Kontakt” Seal näed vorme: Hinnapäring ning kontakt ning nende vormide variante teistes keeltes. Soovides muuta liigu hiirega soovitud vormile ning kliki “Muuda”. Nüüd kuvab vormi, tee soovitud muudatused ja “Salvesta”

1.9 Mitmekeelsuse seaded

Mitmekeelsete lehtede jaoks lisa eestikeelsetele lehtedele tõlked. Selleks ava “Lehed” leia soovitud leht pealkirja järgi ning kliki + ikoonil sobiva keelevaliku all ning lisa tõlge. 
 
Norra- ja rootsikeelse lehe menüüde jaoks loo uus menüü, näiteks: Menüü (rootsi). Selleks vali “Välimus” “Menüüd” ning kliki ülaosas antud keele lipu ikoonil ning saad varem loodud lehed lisada antud menüüse. 
 
Kui kõik tehtud siis vali “WPML” “Languages” ning võta maha see valik, et mitmekeelsus peidetud. (Hide languages).

Kujunduse seaded

Teema ( kujunduse ) seaded leiad valiku alt “AIT Dashboard”

2.0 Kokkuvõtete ( Kauba jälgimine reaalajas, kiired lahendused probleemidele jt ) seadistus

“Tabs” Sealt saad muuta pilte, lisade tekste ning suunavaid viiteid

2.1 Reklaampiltide ja tekstide (Transport Lätti, transport Soome jt ) seadistus

“Service Boxes” Sealt saad muuta pilte, lisade tekste ning suunavaid viiteid

2.2 Värvide ja taustade muutmine

“AIT Dashboard” “Appearance”

2.3 Logo muutmine

“AIT Dashboard” “Appearance” “General Settings” “Logo image”

2.4 Slaideri seaded

Ava “Revolution Slider” Kliki “Edit Slides” Nüüd näed loodud slaide. Kliki uuesti “Edit Slides” ning näed slaidi seadistamise valikuid. saad muuta taustapilti, lisada pilte ja tekste, muuta efekte ja teha kõike muud.

2.5 Galerii leht

Ava leht “Galerii” ning lehe sisuosas näed suurt ikooni, kliki sellel ning vasakusse ülanurka lisandunud fotoaparaadi ikoonil. Nüüd saad olemasolevate piltide järjekorda muuta lihtsalt nende asukohta teise kohta tirides. piltide lisamiseks kliki” Lisa galeriisse” ning “laadin pildid üles” ning kui pildid üleslaaditud siis aktiveeri soovitud pildid hoides all “CTRL” klahvi. Salvestamiseks klikki paremal olevat sinist nuppu “Lisa galeriisse”. Määra seadistamisel “Viite aadress” – Meediafail

Kodulehe optimeerimine

Kokkuvõte, mis on kodulehe optimeerimine leiad siit: http://kodulehetegemine.ee/seo/

NB! Arvesta, et võtab aega enne kui sinu link on antud kataloogidesse lisatud, v.a neti.ee, mis toob juba samal päeval külastusi. Samuti ei jõua Google kohe sinu lehte indekseerida vaid see võtab samuti aega ( mida rohkem sissetulevaid viiteid seda kiiremini Google lehe indekseerib )

Siin nimekiri kuhu lisada oma kodulehe link:

1. parim.ee

2. maailm.com

3. neti.ee

4. log.ee

5. delfi veebikataloog http://otsing.delfi.ee/wz/

6. okki.ee

7. www.ee

Lisaks lisa kõikvõimalikesse enda valdkonnaga seotud foorumitesse kodulehe link  kodulehe aadress, millel klikkides suunab sinu kodulehele). Kõige kasulikum on vastata inimeste küsimustele ning lisada link, kus veel täpsem info ( KKK leht ). Guugelda enda valdkonda sisestades erinevaid märksõnu ning leia kohti kuhu on võimalik lisada enda link.

Google annab kõrge positsiooni neile lehtedele, kus on palju sisu ning mis pidevalt uueneb ning kus on palju külastusi ning inimesed viibivad lehel kaua.

P.S Kõige kiiremad tulemused toob Google tasuline reklaam ning Facebooki tasuline reklaam.